Kdo vyhraje Wimbledon 2021? Předpovídali muži i dámy

Jaký Film Vidět?

S Wimbledonem je spousta pompéznosti a ceremonie, ale hráči jsou tu nakonec k tomu, aby vyhrávali zápasy a doufejme, že k jejich úspěchům přidají grandslamové vítězství.

V posledních letech dominovala losování mužů velká čtyřka - trend, v němž by Novak Djokovič, Roger Federer a Andy Murray letos v létě rádi pokračovali - zatímco losování žen bylo mnohem otevřenější.

Ale kdo je favoritem na korunování vítěze Wimbledonu Wimbledon 2021 ? Přečtěte si naše hlavní tipy.

Kdo vyhraje Wimbledon 2021 v mužské dvouhře?

Novák Djokovic

Pokud bychom měli odpovědět na otázku „kdo vyhraje Wimbledon 2021?“ Dvěma slovy, byla by to slova „Novak“ a „Djokovic“. Docela jednoduše, turnaj je na prohře. Je semenem č. 1, vládnoucím šampionem a hráčem, který má porazit. Má velkou důvěru, právě vyhrál French Open na Roland Garros a bude se chtít vyrovnat společnému rekordu Federera a Nadala s 20 grandslamovými vítězstvími (je jim v patách 19 vítězství). Ví, jak vyhrávat na trávě, s pěti wimbledonskými tituly pod opaskem, takže může mu někdo zabránit, aby letos v létě získal šestý?

Daniil Medveděv

Getty Images

Semeno č. 2 ještě nesplnilo svůj slib, ale je letos nakloněno, aby zářilo na letošním Wimbledonu. Ruský hráč zvítězil na Australian Open a dostal se do čtvrtiny French Open, ale v All England Clubu dosáhl pouze třetího kola. Má za sebou dobrý rok, ale dokáže najít jinou výbavu, aby se z ní stalo nezapomenutelné léto?

Stefanos Tsitsipas

Jeden z nejžhavějších nových tenisových talentů, Tsitsipas je zjevně na pokraji velikosti. Dosáhl semifinále letošního Australian Open a letos v létě se dostal do finále French Open. I když nakonec prohrál, dokázal dostat Djokoviča na pět setů, což je samo o sobě neuvěřitelný úspěch. Řecký hráč je na letošním Wimbledonu nasazený na třetím místě a rozhodně se na něj dívá.

Roger Federer

Nikdy nevylučuj Rogera. Dvacetinásobný vítěz grandslamu a osminásobný wimbledonský šampion by nebyl v All England Clubu, pokud by si nemyslel, že je schopen vyhrát šampionát. V srpnu mu možná bude 40 let, ale semeno číslo sedm má zkušenosti, dovednosti a podporu davu, aby šlo hluboko do soutěže. Federer bude motivován snahou o náskok před Nadalem, když vyhrál 21. slam, a chce vymazat špatné vzpomínky na prohru wimbledonského finále v roce 2019 s Djokovičem vousem, a Federer bude vyhozen. Staly se mnohem podivnější věci.

Kdo vyhraje Wimbledon 2021 v Ladies ’Singles?

Ashleigh Barty

Semeno číslo 1 na letošním turnaji a současná světová jednička, Barty, je síla, se kterou je třeba počítat, a letos v létě by mohla zvednout trofej Wimbledonu. Australská hráčka má ve skutečnosti pouze jeden grandslamový titul, French Open 2019, a její nejlepší výkon na SW19 dosáhl čtvrtého kola v roce 2019. Existuje však pocit, že má hybnou sílu pro velké vítězství a Wimbledon 2021 by tu mohl být okamžik.

Chcete-li spravovat předvolby e-mailu, klikněte sem.

Každý Swiatek

Iga Swiatek je vycházející superstar, která zvítězila na French Open koncem roku 2020. Létá ve světovém žebříčku a přizpůsobuje se životu jako jedna z nejlepších semen téměř na každém turnaji, ale nad jejím rodokmenem na trávě je řada otazníků. Dvacetiletá slečna vyrazila v prvním kole na své jediné wimbledonské dobrodružství v roce 2019 a ví, že její styl není úplně vhodný na trávu. Swiatekova nedostatek zkušeností s trávníkem by jí mohl bránit, ale existuje jen jeden způsob, jak si vylepšit trávu, a to hrát si na ní. Vzhledem k tomu, že ženská hra je v tuto chvíli tak nepředvídatelná, existuje každá šance, že by Swiatek mohl započítat styl, když se to počítá.

Simona Halep

Úřadující wimbledonský vítěz a dvojnásobný grandslamový vítěz je na letošním turnaji nasazen na druhém místě, a to i přes zranění způsobující neuspokojivou sezónu 2021. Nejnověji byla nucena odstoupit z French Open s problémem s lýtkem, ale přesto hodlá obhájit svůj titul v All England Clubu a bude plánovat vítězství.

Serena Williamsová

Dobře, připouštíme, že Serena není v nejsilnější formě své kariéry, ale jedná se o 23násobného grandslamového šampiona, na kterého se díváte, jehož divoká vůle vyhrát je děsivou silou pro soupeře hrát proti. Williams, který se dostal do finále v roce 2019, potřebuje ještě jeden úder, aby vyrovnal rekord Margaret Courtové s 24 tituly, a Wimbledon je jedním z jejích nejúspěšnějších turnajů - vyhrála zde sedm titulů ve dvouhře a šest titulů ve čtyřhře, takže vždy je možný další.

Wimbledonské zpravodajství se denně vysílá na BBC One, BBC Two a BBC Red Button, a to od pondělí 28. června v 10:30. Chcete-li zjistit, co ještě je, podívejte se na naši TV G. uide. Navštivte naše sportovní centrum a získejte všechny nejnovější zprávy.